Kutsikate eelkool 7.11-1.12 E, N kl 18.00-18.55

198 eur
184 eur
Before 21 Oct 2022
+ available add-ons
Mon 7 Nov, 18:00 - Thu 1 Dec, 18:55 (EET)
Hea Koer, Ujula 1a, Tartu, Eesti  
Kutsikate eelkool 7.11-1.12 E, N kl 18.00-18.55

Kutsikate eelkool on loodud 2-4-kuustele kutsikatele

Palju õnne uue pereliikme puhul!

Sul on nüüd kodus uus pereliige, kes kasvab pidevalt. Iga päev võid näha, kuidas ta avastab järjest uusi alasid, ja õpib nina, käppade ja hammastega tundma maailma, kuhu ta sattunud on. Iga päevaga muutub ta järk-järgult liikuvamaks ja aktiivsemaks. Kuidas juhendada ja suunata teda nii, et temast võiks kasvada rõõmus ja enesekindel koer? Kuidas juhendada teda nii, et temast kasvaks koer, kellega on hea koos elada? Millele on tarvis aega ja hoolt pühendada kutsika esimesel eluaastal?

Kutsika kasvatamise protsessis on tegelikult aga esimene küsimus mida sina tead ja oskad? Selleks, et kedagi õpetada, on tarvis ise osata. Põhjalike teadmiste ja heade oskuste koeraomanik oskab oma koera juhtida keeldude ja karistusteta, sest tal on pagas selleks, et paremini saada. Igalt Hea Koera koolituselt lahkud uute teadmiste ja oskustega, mis aitavad sul koera õpetada humaanselt, täpselt (et koeras saaks tekkida enesekindlus) ja enesekindlalt.

Koer, keda on õpetatud õppima, kellel on ajapikku tekkinud usaldus inimese suhtes ja kellel on optimistlik eluhoiak, elab palju paremat elu kui koer, kelle jaoks maailm on täis ootamatusi, millest paljud ebameeldivad.Mis Kutsikate eelkoolis plaanis on?

Kutsika kasvatamine pole lineaarne protsess. See võib tunduda segane ja kaootiline- nagu kallaksid lauale 5000 tükiga pusle. Kusagilt tuleb alustada! Esmalt tuleb leida nurga- ja servatükid, siis alles muid asju vaatama hakata. Niimoodi hakkame ka meie pihta kõige olulisematest küsimustest.

Aitame kutsikal harjuda tema uue eluga. Miks seda vaja on? Ei tasu unustada, et 4-kuune kutsikas on ainult 120 päeva vana! Kui palju elukogemust saab sellises vanuses olla? Iga uus kogemus, mille kutsikas saab, kujundab tema iseloomu ja suhtumist maailmasse. Sinu kureerimisel võib kutsikast saada koer, kes naudib uusi olukordi ja sinuga koos olemist. Või oskamatu lähenemise korral võib kutsikas muutuda umbusklikuks, endassetõmbunuks ning hirmud, mis kasvades tekivad, võivad pigem suureneda. Kutsikate eelkooli eesmärgiks on aidata sul õppida märkama kutsika kehakeelt ja vajadusi ning käituda oskuslikult ja läbimõeldult!

"Kutsikate eelkooli tunnid aitasid ennetada minu kärsitusest tulenevaid koolitusvigasid. Sain teada, et on oluline mõelda juba praegu sotsialiseerimisetapis, millist elu tahaks koeraga 2 aasta pärast koos elada ja sellest saab siis hakata lähtuma." - Käthrin


Kutsikate eelkool on sulle sobiv, kui tahad olla oma koerale hea kompanjon ning armastad õppida. Koera mõistmine, tema käitumise sõbralik ja järjekindel suunamine ning oma ootustes selguse saamine ei tule "nipsust". Kõik see vajab aega süvenemiseks, uurimiseks ning harjutamiseks.

Kursuse käigus saad sina oma oskusi ja teadmisi lihvida järgmistel teemadel:

 • kutsika ealised iseärasused
 • adekvaatsd ootused kutsika suhtes
 • klassikaline tingimine ehk assotsiatiivne õppimine ja selle kasutamine kutsika õpetamisel
 • selge kehakeel ja suhtlus
 • kutsika jälgimine ja õigeaegne käitumise kinnistamine
 • toidu ja mängu läbimõeldud kasutamine käitumise kinnistamiseks

Kutsikas näeb ja kogeb iga päev ning iga hetk uusi asju. Tema elukogemus on väga väike. Ja kuigi kõik need nähtused on sinu jaoks tuttavad, on kutsika jaoks see kõik täiesti uus.

Kuidas tutvustada uusi nähtuseid nii, et kutsikas koguks enesekindlust ja omandaks positiivse suhtumise uudsetesse nähtustesse? Kuidas tutvustada kutsikale uudseid nähtusi turvaliselt?

 • erinevad paigad
 • erinevead helid
 • erinevad inimesed ja koerad
 • erinevad takistused
 • ootamatused
 • hooldusprotsduurid
 • kodu koristamine jm

Kogu selle harjutamise ja kutsikaga aja veetmise taustal on meie eesmärk aidata kutsikal jõuda arusaamani, et:

 • inimesed on sõbralikud ja arvestavad
 • maailm on turvaline paik
 • nuputada ja end proovile panna on mõnus
 • inimesega mängimisel on reeglid
 • teiste koertega mängimisel on reeglid
 • üksiolek on ok.


"Sinu tundides oli näha, et sa ei kanna lihtsalt koolitust ette, vaid sa reaalselt jälgid kõigi kutsikate signaale ja kehakeelt. Tundus nagu oleks personaalne koolitus." - Käthrin Mida sa sellelt kursuselt saad?

 • kaasaegseid ja teaduspõhiseid juhiseid kutsika humaanselt kasvatamiseks eesmärgiga luua koera ja inimese vahele usalduslik suhe.
 • täpseid juhiseid heade loomatreenimisoskuste arendamiseks, mis on oluline selleks, et kasvatada enesekindlat koera, kes teab, mida temalt oodatakse ning suudab seda ellu viia.
 • põhiteadmisi kutsika arengulistest vajadustest ja sellest, kuidas neid rahuldada.
 • laiema arusaamise sellest, kuidas sinu lähenemine ja treenimisotsused mõjutavad kutsika edasist elu - enesekindlust, turvatunnet jne.
 • võimaluse küsida kursuse vältel jooksvalt küsimusi, mis kodus tekivad.
 • personaalset tähelepanu tunnis.
 • allalaetavad kirjalikud materjalid, mis on sulle oma arvutist kättesaadavad igavesti.
 • kontakte toredate kutsikaomanikega, kellega ka pärast koolitust lõppu ühiselt aega veeta.
 • võimalus soetada soodsalt Kutsikate eelkooli veebikursusele ligipääs 3 kuuks. See võimaldab sulle ligipääsu väga laiale ringile teemadele, mis on seotud kutsika kasvatamisega.
 • võimaluse eelisjärjekorras Kodukoera põhikoolitusse registreeruda.


Tagasiside varem Kutsikate eelkoolis osalenutelt

“Kõigepealt mõtteviis ja siis teadmised, mida oskusteks rakendada. Sain väga häid näpunäiteid täpselt õiges kohas ja õige ajastusega. Suudan ise olla oluliselt tasakaalukam! Tean (enamasti), miks koer käitub nagu ta käitub või kui ei tea, siis tean, et tal on oma põhjus, mille me kohe välja uurime :D” - Kristi
“Teadmine sellest, kui oluline on minu enda rahulikuks jäämine, kannatlikkus ning töö selle eesmärgi saavutamise nimel, et meil koeraga koostöö sujuks. Koera vajadustele ning käitumise tagamaadele hakkasin rohkem mõlema.” - Liis
"Kõige toredam ja rõõmsameelsem koolitaja, keda on meeldiv kuulata. Oskab väga hästi juhendada ning nõu anda, väga kogenud ning põhjalik" - Kersti


Kuidas toimub?

Tunnid toimuvad E, N kl 18.00-18.55

Kursusel saab osaleda korraga vaid 5-6 kutsikat hoolimata suurest ruumist (u. 90m2 koolitusruum). Väike osalejate hulk tagab selle, et kõik osalejad saavad ka individuaalset tähelepanu ning et kõigi kutsikate heaolu on tagatud. Samuti aitab see tagada sotsiaalse distantseerumise nõuet.

Kui COVID-19 nakatumine kasvab, siis saab koeraga tulla koolitusele vaid üks inimene ning koolitustel kanname maske.

Selle grupi koolitus on plaanitud toimuma kontakttundidena Ujula tn koolitussaalis.

Kutsikate eelkoolis peame oluliseks meeldivaid kogemusi kõigile kutsikatele. See tähendab, et väga hakkajad kutsikad peavad õppima end veidi tagasi hoidma ja ebakindlamad kutsikad saavad harjutada turvalises keskkonnas nii koerte kui inimeste jm olude tundmaõppimist.


Mida veel tähele panna?

Vaktsineeri end COVID-19 vastu, et kaitsta ennast ja teisi!

Vaata lisainfot Hea Koera koduleheltKristina Mägi

Trainer Accredited by Kay Laurence 2020, TAGteach 2. tase
Hea Koer, Ujula 1a, Tartu, Eesti
Categories
Levels