KPK2 - Head kombed 27.09- 22.11 T kl 18.00-18.55

198 eur
+ available add-ons
Tue 27 Sep, 18:00 - Tue 22 Nov, 18:55 (EEST)
Hea Koer, Ujula 1a, Tartu, Eesti  
KPK2 - Head kombed  27.09- 22.11 T kl 18.00-18.55

Kodukoera põhikoolituse 2. moodul on järg KPK1 moodulile.

Sõnakuulmine või koostöö?

Koerakooli tullakse sageli selleks, et koer hakkaks sõna kuulama. Kust ta aga teab, mida see sõna tähendab, mida ütleme? “EI” ja “Tule” on hästi arusaadavad meile. Ka see, mida koer peaks tegema, kui kostab “lama” või “istu” on ju arusaadav inimesele, kes on näinud koera. Aga koer, kel pole kaasasündinud teadmisi ja eesti keele mõistmise oskust, võivad meie öeldud sõnad olla parimal juhul arusaadavad vaid teatud kindlates kontekstides.

Sellel kursusel saad katsetada samm-sammult hoolikat käitumise ja vihje õpetamist. Läbi selle süveneb su arusaamine sellest, kuidas koerad meist aru saavad ja mida on vaja teha selleks, et meie öeldud sõnad “tõlkes kaduma” ei läheks. Lisaks saame katsetades ka õppida ära tundma, millal on koeral piisavad oskused olemas, et uus kiht teadmisi-oskusi lisada ning millal tuleb veel samade nõudmiste kallal töötada.

Lõpuks on meie soov koeraga jõuda ju ikka sinnamaale, et me saaks koerale tasa vihjates teada anda, mida ta teha võiks, ning et tema “ütleks” meile “ok, loomulikult ma võin seda teha, sest ma tean, oskan ja mulle meeldib su vihjetele vastata.”

Millises järjekorras peaksime õpetama, et jõuda lõpuks selleni, et koer jääb täiesti enesekindlalt lamama, kui keerad selja ja kõnnid eemale? Kuidas saada koer vihjetele vastama ehk “sõna kuulama” ning kuidas “untsu läinud” vihjetega toime tulla?

Mida Kodukoera põhikoolituse 2. moodul sulle pakub?

Uurime, mis vahe on sõnakuulmisel ja koostööl. Sageli inimesed soovivad, et koer kuulaks sõna. Mida see aga päriselt tähendab ja millist tööd peame tegema selleks, et koer teaks, mida me temalt tahame? Kas me ise teame, millised on meie nõudmised erinevates olukordades, kui ütleme “istu” või “lama”? Kas me oleme järjekindlad?

Sellel kursusel vaatame täpsemalt, millistest komponentidest see “sõnakuulmine” koosneb. Hakkame uurima, kuidas üht hästi töötavat käitumist süsteemselt treenida. Teeme seda “lama” näitel. Seega lamamine on üks olulisemaid käitumisi selle kursuse jooksul. Su koer oskab loomulikult juba pea sünnist saati lamada, AGA kuidas õpetada talle, et “just nüüd” on vaja pikali visata, või pikali on vaja olla “nii kaua, kui…” Need kontseptsioonid vajavad põhjalikumat uurimist ja järeleproovimist. Lisaks teeme edasi sihtmärgiharjutust (puuduta) ja enesekontrolliharjutust (toidu võtmisks luba küsimine ning uksest väljumine).

Sina õpid oma koera käitumist järjest täpsemalt jälgima ning seda treenimises arvestama. See viib nii meeldivamate kui tulemuslikumate treeninguteni. Lisaks saad harjutada meelitamise täpsust, saad teada, kuidas maiusega meelitamisest käemärk saab, kuidas käemärgile lisaks sõna õpetada nii, et koer õpib sõna seostama ainult ühe (õige) käitumisega. Samuti vaatame, kuidas õpetada vihjele vastamise kiirust, et ta ei laseks endale 18 korda sama vihjet öelda. Kuidas õpetada koera pikemalt asendis püsima nii siis, kui oled tema juures kui eemaldudes. Ning kursuse lõpuks vaatame, kuidas hakkama saada sellega, mida elu meile suvalistel hetkedel ette toob. Mõne koera jaoks on võistlevateks stiimuliteks mängivad ja kilkavad naabrilapsed, mõne jaoks kass või hoovile lendavad varesed… Kuidas koerale õpetada, et need kõik pole olulised, sest meil on omavahel palju palju lahedam!

Korralduslik info

See kursus toimub 1 kord nädalas ja seega on sul rohkem vabadust treenimise tempot valida. Oluline on, et teeksid harjutusi regulaarselt, peaaegu igapäevaselt. Sel kursusel on üks läbiv käitumine, mille puhul iga järgmise tunni nõudmised põhinevad eelmises tunnis omandatul. Seepärast on nõudmiste tõstmiseks oluline, et varasema tunni nõudmised oleksid koeral ja sul selged.

Esimene kord toimub ilma koerata!


Millal?

KPK2 - Head kombed toimub teisipäeva õhtuti kl 18.00-18.55

Loe lisaks Hea Koera kodulehelt


Kristina Mägi

Trainer Accredited by Kay Laurence 2020, TAGteach 2. tase
Hea Koer, Ujula 1a, Tartu, Eesti
Categories
Levels